Ndodh edhe kjo: Labin e nxjerrin nga dasma që t’ia lypin votën

Labinot-Tahiri.jpg

Vota e Labinot Tahirit pritet të shkojë për Kadri Veselin dhe Ramush Haradinajn. Tahiri është nxjerr prej Adem Grabovcit të enjten e kaluar nga një dasmë në Drenas. Për më shumë së gjysmë ore ata kanë biseduar për votën e tij. Tahiri ka thënë për Insajderin se mezi po pret ta shoh Ramush Haradinajn kryemistër.

Binak Gashit i është ndërprerë kënga e Labinot Tahirit të enjten e kaluar për më shumë së gjysmë ore. Këngëtari që kishte zgjedhur për të kënduar në dasmën e të birit, Isufit kishte angazhime politike.

Labinot Tahiri tashmë deputet i Kuvendit të Kosovës ka lënë mikrofonin për më shumë se gjysmë ore për të negociuar me Adem Grabovcin.

Grabovci kishte dy kërkesa për këngëtarin turbofolk: ta votojë Kadri Veselin për kryetar të Kuvendit dhe Ramush Haradinajn për kryeministër.

Komentet
Top