Një ofertë prej 25 milionë eurosh…

auto_kovacic_1493370010-55022021493381304.jpg

Mauricio Pochettino dëshiron të forcojë mesfushën e tij dhe po synon të marrë shërbimet e Mateo Kovaçiç.

Sipas disa mediave angleze, skuadra angleze do të bëjë një ofertë fillestare për kroatin, diçka në fillim shikohej pothuajse e pamundur. Sipas Mirror dhe Sun, Tottenham ka bërë një ofertë prej 25 milionë eurosh.
Arsyeja që oferta nuk është e madhe sipas britanikiëve është pasi Kovaçiç nuk ka pasur minutat e duhura për ta treguar veten mjaftueshëm dhe Tottenham do ia mundësonte ato, Modriçit “të ardhshëm”. Por Marca këtë ofertë e ka cilësuar si qesharake

Komentet
Top