Përçahet “Aleanca për Shqiptarët”, veç e veç negociojnë për qeveri!

aleanca.jpg

RDK e Vesel Memedit është marrë vesh për pjesëmarrje në qeveri, LR PDSH pritet të vendosë sot ose nesër, kurse UNITETI nuk dihet nëse do të jetë në qeveri ose do të mbetet në opozitë. Kështu informojnë burime partiake të kycura në negociatat për formimin e Qeverisë së re, të udhëhequr nga LSDM-ja, shkruajnë disa portale maqedonase, transmeton Almakos. Këtë mënyrë të negociimit ata e interpretojnë si sinjal se Aleanca për Shqiptarët është afër shpërberjes edhe pse paralajmërohej mundësia për bashkimin e tri partive në një parti të përbashkët. Burime partiake thonë se dy tre ditët në vijim do të tregojnë nëse APSH do të mbijetojë, ose do të shperbehet.

Komentet

0 thoughts on “Përçahet “Aleanca për Shqiptarët”, veç e veç negociojnë për qeveri!”

 1. tetova says:

  O va qifsha at pisat e nanes Selam kan edhe Merael bilalovsku he albert musliq. Su nuk ju vjen turp qe te lyabi me ndjenjat e miletit. Ju mendoni bre pisa se mileti ka tru te nje femije 5 vjece. Do te shohim se pas 6 muajve a do te merrni vota.

 2. tetova says:

  va qifsha at pisat e nanes Selam kan edhe Mersel bilalovski dhe albert musliq. Si nuk ju vjen turp qe te luani me ndjenjat e miletit. Ju mendoni bre pisa se mileti ka tru te nje femije 5 vjece. Do te shohim se pas 6 muajve a do te merrni vota.

 3. tetova says:

  KUSH JE TI OR MERSEL BILALI QE POPULLIT TI T”IA ZGJEDHESH UDHEHEQESIT. LEXOVA SE KISHE THANE DUHET ME E PREGADIT ZIJADIN SELJO. A PASKA MBET MILETI QE TI TE BEHESH SULLTAN I TIJ DHE TI T’IA ZGJEDHESH PASHALLARET. ENDE NUK KE KUPTIM ORE SE KU JE DUKE SHKU ME MENDJEN TANDE!!!! MBAJE VEHTEN OR “BURR” SE SHQIPTARIA KA SHUM ME TE AFT SE TI. MOS E MERR VEHTEN MESYSH TI , POR EDHE ALBERT MUSLIU

 4. dardan says:

  Cka ka ketu te sqarohet matematike e thjeshte : 19 × 0 = 0.

 5. dardan says:

  O ju analista “HALE” nuk lahet muti me shurre !!!…

Top