Përfundon sezoni per Harry Kane!

auto_C6zyu4xXUAAB5pw1489562105.jpg

Harry Kane ka pësuar një lëndim në ndeshjen ndaj Milwallit dhe situata ishte raportuar se ishte serioze.

Pas ekzaminimeve mjekësore është konstatuar se sulmuesi i Tottenhamit ka dëmtuar rëndë nyjën e këmbës së djathtë.

Kjo ka bërë që reprezentuesi anglez të humbas vazhdimin e kampionatit dhe të mbyll paraqitjet për këtë sezon.

Edhe trajneri Mauricio Pochettino kishte pohuar se ndihet i shqetësuar për sulmuesin që po kalonte një periudhë fantastike.

Ndryshe, Kane këtë sezon në Ligën Premier ka shënuar 19 gola dhe ndanë kreun e realizatorëve më të mirë me Romeu Lukakun e Evertonit.

Komentet
Top