Loading...

Përgatiteni për pesë minuta, e pini për pesë ditë dhe humbni disa kilogramë!

pourlemonwater-780x439.jpg

Mbipesha shkakton nivelin e lart të shtypjes së gjakut, diabetin, sëmundjet e zemrës dhe çrregullime tjera.

Prandaj, mbipesha është kërcënim serioz për zemrën, veshkat, mëlçinë e pjesët tjera të trupit tuaj.

Pesha normale është thelbësore për një trup dhe mendje të shëndoshë. Nëse dëshironi të zvogëloni peshën e trupit, atëherë kjo pije është zgjidhja e duhur për ju!

Përbërësit:

– Një limon

– 60 gramë majdanoz

– Tri decilitra ujë

Fillimisht, e shtrydhni limonin për të bërë lëngun dhe pastaj e preni majdanozin në pjesë të vogla. I futni përbërësit në një tas dhe e hidhni ujin.

Lëngun e fituar e pini në stomakun e zbrazët për pesë ditë. Pas pesë dite, bëni një pushim prej 10 ditëve. Procedurën e përsëritni, nëse veç është e nevojshme.

Kjo pije e përmirëson metabolizmin dhe procesin e djegies së kalorive, ju furnizon me energji, vitamina, minerale dhe i eliminon toksinat e tepërta nga trupi juaj.

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media