Pija që largon dhimbjen e kokës dhe ankthin

1-2.jpg

Vaji esencial i livandos ka edhe veti mjekësore përveç atyre që ju keni ditur deri tani. Ai mund të reduktojë depresionin, të përmirësojë pagjumësinë dhe të lehtësojë dhimbjet e kokës. Ja se si duhet ta përgatisni këtë limonadë të shijshme livando:

Përbërësit:
-1 lugë gjelle mjaltë organik
-Një pikë vaj esencial livando (për gatim)
-Lëng i një limoni organik
-8 gota ujë të filtuar
Metoda e përgatitjes:
Limonata e shijshme e livandos është jashtëzakonisht e lehtë për t’u përgatitur. Gjithçka që ju duhet të bëni është të përzieni të gjithë përbërësit. Pastaj derdheni në një gotë dhe shtoni disa kuba akulli. Një gotë e vetme nga kjo pije do të jetë e mjaftueshme për t’u ndjerë shumë më mirë.

Rekomandime:
-Përzieni 5 deri në 6 pika vaj esencial livando në ujin e vaskës ku do të bëni banjo, nëse keni lëkurë të thatë.
– Përhapni 10 deri në 12 pika të vajit të livandos në ajër gjatë kohës së punës për të lehtësuar stresin natyral.

Komentet
Top