Loading...

Pija që ul tensionin e lartë të gjakut, lufton diabetin dhe pagjumësinë

1-28-800x450.jpg

Duket sikur sëmundjet kanë pushtuar botën, këdo që pyesim ka qënë ose është sëmurë. Sigurisht është një pjesë e pashmangshme e jetës sonë, por do ishte mrekulli nëse do kishim mundësi ta shmangim atë pjesë.


Sot duam t’ju tregojmë për një ilaç natyral që është shumë efektiv dhe i fuqishëm në luftimin e sëmundjeve të ndryshme. Është një bimë që në Shqipëri e gjen gjithandej, e cila na jep përfitime të mëdha shëndetësore. Kjo bimë nuk është as më shumë e as me pak se dafina. Atë e përdorim kudo si nëpër çajra, por edhe në gatime të ndryshme.

Ja cilat janë problemet shëndetësore në të cilat ka ndikim pozitiv dafina:

 1. Dobësi dhe energji e ulët,
 2. Cistet,
 3. Spazmat,
 4. Simptoma primenstruale,
 5. Dhimbje koke dhe migrenë,
 6. Artritin,
 7. Depresionin,
 8. Nervin shiatik,
 9. Infeksione të lëkurës,
 10. Dhimbjet muskulare,
 11. Fryrjet abdominale,
 12. Kontraktimet në muskujt dhe nervat.

Mënyra për të përfituar nga secilat nga përfitimet që mund të ofrojë dafina është e thjeshtë.

Filloni pini çajin e përftuar nga gjethet e saj, në mënyrën e mëposhtme:

Përbërësit:

 • 30 gram gjethe të thata dafine
 • ujë

Procedura dhe përdorimi:

 1. Vloni ujë në një enë dhe hidhni sipër gjethet e thata.
 2. Pas disa minutash hiqeni nga nxehtësia, mbulojeni me tenxhere dhe lëreni të ftohet, transmeton shije.al.
 3. Është e mirë ta pini këtë çaj esëll në mëngjes dhe në mbrëmje para gjumit.
Komentet
Top