“Pogba si Messi e Ronaldo”

auto_paulpogba-cropped_1kmh208h1d0kk18x9i5kkabcqj-620x3801495712329.jpg

Jose Mourinho, menaxheri i Manchester Unitedit, i ka thurur lavde Paul Pogbas

Pas humbjes nga Barcelona, me rezultat 1:0, menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mouirnho e ka krahasuar Paul Pogban me Lionel Messin, Ronaldon dhe Neymarin

“Messi dhe Neymar, janë vetëm nga një, nuk ka dy. Luis Suarez, Andres Iniesta, Gerard Pique, Ronaldo, Gareth Bale, Luka Modric e Toni Kroos, ka vetëm nga një prej tyre, kështu që ata mund të luajnë vetëm për një klub”, ka deklaruar Mourinho.

“Sot, një nga lojtarët e mi, Paul Pogba, tregoi nivelin dhe tregoi se ai është në atë nivel”, ka theksuar ish trajneri i Real Madrditi, Chelseas, Interit dhe Portos.

Komentet
Top