Loading...

Porsche prezanton versionin e ri të Cayenne – FOTO

20160428115707205646-1.jpg

Porsche ka prezantuar Cayenne-in e ri Platinum Edition.

Vetura që pritet të dalë në shitje më vonë gjatë këtij viti, ka eksterier me ngjyrë të zezë me rrotat 20-inç RS Spyder. Edicioni i veçantë i këtij modeli vjen me pajisjet standarde siç janë pasqyrat kundër reflektimit të dritës dhe sistemin e asistimit në parking.

Interieri nuk ka shumë ndryshime, por përfshinë ulëset sportive me lëkurë Alcantara. Vozitësit gjithashtu do të gjejnë sistemin Porsche Communication Managment dhe sistemin e zërit “Bose”.

Në Evropë, Cayenne Platinum Edition do të oferohet me motorin 262 kuajfuqi 3.0-litra V6 disel dhe motorin plug-in hibrid që përbëhet nga 3.0-litra V6 turbocharged dhe një motor elektrik, transmeton Koha.net.

Konsumatorët amerikanë do të kenë mundësi mes variantit plug-in hibrid dhe motorit 3.6-litra V6 që prodhon 300 kuajfuqi.

Cayenne Diesel Platinum Edition në tregun evropian do të kushtojë 74, 352 euro, ndërsa në Amerikë çmimet fillojnë nga 65 mijë dollarë.

Komentet

Leave a Reply

Top