Lupço Georgievski: BDI-ja e kthen Maqedoninë në përqafimet e Sërbisë

Lupço Georgievski: BDI-ja e kthen Maqedoninë në përqafimet e Sërbisë

VMRO-Partia Popullore veteranëve të VMRO-DPMNE-së iu uron marrëveshjen për ambasada të përbashkëta me Serbinë, që para disa ditësh u nënshkrua në Shkup, duke akuzuar koalicionin qe ...

Ndryshimet kushtetuese, ekspertët maqedonas: Habit heshtja e BDI-së

Ndryshimet kushtetuese, ekspertët maqedonas: Habit heshtja e BDI-së

Propozimet e reja për ndryshimet kushtetuese janë në kundërshtim të plotë me Kushtetutën aktuale. Profesori Svetomir Shkariq vlerëson se 8 amendamentet e reja të propozuara nga qev ...

“Pyjet e Maqedonisë”, afro 50 të pranuar shqiptar ende pa një vend pune

“Pyjet e Maqedonisë”, afro 50 të pranuar shqiptar ende pa një vend pune

Që nga lotaria spektakolare për punësimin e rasteve sociale, shumë nga të pranuarit mbesin ende vetëm me dokumentin për vendimin e nënshkruar. Një vendim pune që nuk e përfill asku ...

ISIS, grupi më i pasur terrorist

ISIS, grupi më i pasur terrorist

Grabitje, naftë, por edhe zbulime arkelogjike. ISIS-i ka një organizim, që e le në hije atë të Al Kaedës e falë 30.000 luftetarëve besnikë të rekrutuar në Lindjen e Mesme, Europe e ...

Papa Francesk: Do ta vizitoj Shqipërinë, ka vuajtur nga diktatura

Papa Francesk: Do ta vizitoj Shqipërinë, ka vuajtur nga diktatura

Papa Francesk, në meshën e mbajtur këtë të mërkurë në Vatikan është shprehur se ka zgjedhur të vizitojë Shqipërinë, për shkak se vendi ynë ka vuajtur nga regjimi komunist. Po ashtu ...

Çmime “astronomike” të groshës dhe limonit në Maqedoni

Çmime “astronomike” të groshës dhe limonit në Maqedoni

Tetovë – Fasulja nga të korrat e këtij viti tashmë është nëpër treg, por çmimi është tejet i lartë – 300 denarë për një kilogram. Ata që duan ta kenë në tryezë, do të duhet të mend ...

Tetovë: Fëmija bie nga kati i dytë i ndërtesës

Tetovë: Fëmija bie nga kati i dytë i ndërtesës

Një fëmijë i moshës 3 vjecare ka rrënë mëngjesin e sotëm nga ballkoni i katit të dytë të ndërtesës në rrugën Bllagoja Toska 15 afër komunës së Tetovës mëson jozyrtarisht portali Sh ...

Shqip+

Cindy Crawford, 48 vjet po ende mahnit me linjat e saj – FOTO

Ajo është 48 vjeç dhe ndonëse në këtë moshë ende qëndron në kopertina për shkak more ...

September 17, 2014

Si të merrni veten nga një ndarje pa arsye

Ju kanë braktisur ndonjëherë prej ndonjë arsye që nuk qëndronte aspak. Si për sh more ...

September 17, 2014

© 2008-2014 fuqizuar nga Shqipmedia.com

Scroll to top