You Are Here: Home » Lajme » Njeriu më i pasur në botë Karlos Slim vjen në Maqedoni

Njeriu më i pasur në botë Karlos Slim vjen në Maqedoni

Njeriu më i pasur në botë Karlos Slim vjen në Maqedoni

Njeriu më i pasur në botë, meksikani me prejardhje libaneze Karlos Slim vjen në Maqedoni. Miliarderi do të merr pjesë në një IT konferecë që do të mbahet në datat 31 Mars deri 2 prill 2012, dhe përveç Slim në vend do të vijnë dhe “kokat” më të mëdha të telekomunikacionit, njofton Shqipmedia.

Slim do vij në Maqedoni më avionin e tij privat.

Sipas revistëst “Forbs”, Slim është njeriu më I pasur nnë botë, për tre vite me rradhë, ndërsa pasuria e tij është e vlersuar rreth 69 miliard dollar. Ai pasurin e tij e ka arritur në bazë të telekomunikacionit, tregëtisë, energjetikës etj.

E.B

  • http://www.facebook.com/xhelozi Veton Bajrami

    ILLUMINATI, per shkak te ktyre bishave miliona njerez vdesin nga uria

  • Benny Obeirut

    mire se vjen nje i pasur ne Maqedoni do e mirepresim me Homos Mutabal dhe Tabule …..

  • tetova

    shpresojm se mos do investoje dicka ki zotrija bilojneri dicka mos do kesmim dicka edhe ne shqiptaret shpresoj un….

© 2008-2014 fuqizuar nga Shqipmedia.com

Scroll to top