Presidenti i FIFA-s, Infantino uron Trepçën ’89 për titullin e kampionit

auto_gianni-infantino-diez_01494993922.jpg

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, ka uruar kampionin e ri të Kosovës, Trepçën ’89, për trofeun e parë të kampionit.

Në një letër të dërguar drejt kryetarit të FFK-së, Fadil Vokrri, numri një i FIFA-s ka uruar klubin mitrovicas për arritjen e madhe.

“I nderuari President, KF Trepça ’89 është kampion i Kosovës për sezonin 2016/17. Po ua përcjelli urimet më të përzemërta për Trepçën ’89 për titullin e parë të Ligës!”

“Ky titull është si rezultat i vendosmërisë të të gjithëve të përfshirë dhe urimet shkojnë për futbollistët, trajnerin, administratën, stafin teknik dhe mjekësor si dhe fansat për këtë të arritur të madhe”.

“Në emër të të gjithë komunitetit të futbollit, dua të falënderoj Trepçën ’89 dhe federatën tuaj për ndihmën që të përçojmë mesazhe pozitive përmes futbollit”.

“Jam në dispozicionin tuaj dhe mezi pres të ju takoj”, thuhet në letrën e Infantinos.

Komentet

0 thoughts on “Presidenti i FIFA-s, Infantino uron Trepçën ’89 për titullin e kampionit”

  1. Dardani says:

    Ti ije hoxha i Beqir Hasanit, te kan fut si pleskavice mes marksistave dhe haramave te BDI. Ik o pakurrizor o tupri i muslimanave te Shkupit.

  2. edin says:

    gjalle e shendosh deri 2023…..me lira ke me e pagujt lahmaxhunin

  3. Snap says:

    o uncle Ben tpaska mar malli Amerikani me ta qi motren, shum po i dojshe Amerikant shko atje turli qfar zezaku tknaq nkar, makdonalldzit mir ja kan ba, e vetmja iniciative e maqedoneve ka qen e mir deri tani hallall ju koft, po shpresoj se vjen dita edhe dikush mer nje iniciative te mir ndaj teje e met qi daden nlule tpidhit, hup shqipofoles i Serbis shko puthja Ali Ahmutit se ti je klyshi atij.

Top