Loading...

Prezantohet Audi A8 Plus – FOTO

094.jpg

Ky është modeli i fundit nga Audi i prezantuar në Los Angeles Auto Show 2015.

Vitin e kaluar Audi sjelli modelin A8 shumë luksoz dhe të fuqishëm. Ky model kishte motor 4.0 litër V8 me 520 kf, transmeton GazetaExpress. Këtë vit në Los Angeles Motor Show, Audi sjelli modelin A8 Plus.

Ky model ka 85 kf më shumë së modeli i vitit të shkuar, pra ky model prodhon 605 kf dhe përshpejtimin nga 0-100 km/h e arrin për 3.5 sekonda.

Çmimi i kësaj veturë të fuqishme luksoze është 115,825 USD.

0a

0b

0c

0d

0e

0f

0g

0h

0j

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media