Loading...

Protestuesit në Shkup drejt Qeverisë, tensionohet situata – VIDEO

CgBb0ZjW4AIjCYJ1.jpg

( Plotësuar ) – Protestuesit janë nisur drejt Qeverise por edhe atje policia i shpërndan…

Po vazhdojnë turmat e protestuesve në një distancë të shkurtër ku ato i ndan barrikada policore.
Pranë Parlamentit ka prani të shtuar policore me mjete transportuese dhe masa të tjera speciale. Policia ka blinduar zonën në mes, për të mos lejuar mundësinë e eskalimit të situatës dhe përleshjes së mundshme midis grupeve protestuese. Në njërën anë po protestojnë përfaqësuesit e organizatave joqeveritare, që kërkojnë dorëheqjen e Ivanov dhe ato janë të përkrahura nga opozita maqedonase, ndërsa në anën tjetër janë përkrahësit e partisë në pushtet VMRO-DPMNE, të cilët gjithashtu thonë se janë të pakënaqur nga vendimi i Ivanov, pasi që është falur lideri socialdemokrat Zoran Zaev.

 

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media