PSG, Blaise Matuidi i pavendosur për të ardhmen

Matuidi-1-780x439.jpg

Blaise Matuidi ende nuk e ka të qartë se ku do të luajë sezonin e ardhshëm.

Futbollisti është i pavendosur përsa i takon të ardhmes së tij. Nga njëra anë Parsi Saint Germain i ka ofruar rinovimin e kontratës, ndërsa nga ana tjetër qëndron Juventusi që vazhdon të insistojë për ta transferuar në Serinë A.

Gjatë një intervistë për mediat franceze 30-vejçari deklaroi se pavarësisht gjërave që shkruhen drejtuesit parizien i kanë ofruar rinovimin e kontratës dhe se ai po e vlerëson, por gjithsesi nuk ka marrë akoma një vendim.

Komentet
Top