Publikohen imazhet e incidentit të Neymarit me tifozët e nervozuar të Barçës

auto_naymar-1_1501725729-53582451501740015.jpg

Neymar te Paris Saint-Germain, çdo gjë filloi si një çmenduri e tregut të transferimeve, por që në fund u bë realitet.

Nga kjo ngelën të gjithë të befasuar, posaçërisht tifozët e Barcelonës, të cilët përkundër faktit se klubi nga Parisi do paguajë 222 milionë euro janë të nervozuar.

Me arsye, pasi Neymar është një nga më të mirët në rolin e tij, për mos të thënë më i miri, pa brazilianin treshja e famshme MSN (Messi, Suarez, Neymar) nuk do ekzistojë dhe kështu nga e gjitha kjo përfiton Real Madridi.

Nisur nga kjo një grup i tifozëve të klubit katalanuas fyen brazilianin në parkingun e një lokali në qytetin e Barcelonës, kjo ndodhi në periudhën para se klubi spanjoll të udhëtonte në SHBA për turneun miqësor.

Por, para se situata të eskalonte mes lojtarit dhe tifozëve u futën sigurimi i lojtarit.

Ylli i ri i PSG-së ishe i shoqëruar edhe me disa shokë dhe dëshmitarët okularë thonë se ka pasur vetëm një shkëmbim verbal mes Neymarit dhe atyre tifozëve.

Komentet
Top