Rama dëgjon Bashën dhe qesh, teksa flet para gazetarëve për të – VIDEO

edi-rama.png

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur pozitivisht ftesës së partive politike për një tryezë pranë selisë së Kuvendit.

Ndërkohë që kryetari i PD-së, Lulzim Basha po fliste para gazetarëve nga selia e Kuvendit, Rama kalon mbrapa tij dhe pret deri sa ta përfundon deklaratën Basha për t’u futur në ndërtesë.

Ftesa u bë nga dy partitë aleate të Partisë Demokratike, Partia Agrare Ambientaliste dhe Partia Republikane bëjnë një tjetër tentativë për arritjen e konsensusit mes palëve.

Komentet
Top