Reali vendos përfundimisht për portierin e ri

3.Real-Madrid-president-Perez-greets-Ronaldo-ahead-of-kick-off-at-the-Bernabeu-on-Tuesday-night-523x500.jpg

Real Madrid verën e ardhshme do të transferojë një portier, për të zëvendësuar Keylor Navas.

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane gjithnjë ka thënë se është i lutur me punën që po bën portieri, Keylor Navas.

Por, pavarësisht kësaj, Reali vit pas viti ka qenë në kërkim të një portieri të ri, me David de Gean e Manchester Unitedit si opsionin e parë.

E përditshmja spanjolle, Marca shkruan se Zidane ka dhënë OK e tij për portierin fantastik të Athletic Bilbaos, Kepa Arrizabalaga, i cili do të transferohet në Madrid verën e ardhshme.

23 vjeçari po kalon momente shumë të mira dhe shihet si një nga portierët e së ardhmes në Spanjë.

Komentet
Loading...
Top