Refuzohet oferta e Chelseat për Belottin

auto_belottin-780x4391492069200.jpg

Chelsea ka ofruar 60 milionë euro për sulmuesin e Torinos, Andrea Belotti.

Sulmuesi italian që është duke e udhëhequr listën e shënuesve në Seria A ka rinovuar kontratën në dhjetor me klubin torinez.

Në kontratën e re është një klauzolë prej 100 milionë euro dhe sipas Tuttosport është refuzuar një ofertë nga Chelsea që nuk i është ofruar kësaj shifre.

Blutë kanë ofruar 60 milionë euro, or me bonuse që do të arrinin 40 milionë tjera me paraqitje në kampionat, Ligë të Kampionëve dhe performanca dhe trofe.

Megjithatë, Toro dëshiron 100 milionë euro para të gatshme.

Komentet
Top