Loading...

Resorti superluksoz që do të ndërtojë Pacolli në Shqipëri – FOTO

divjake-768x422.jpg

Biznesmeni kosovar, Bexhet Pacolli ka publikuar në faqen e kompanisë së tij detajet nga një projekt ndërtimi në Divjakë.

Bëhet fjalë për një resort turistik luksoz prej 3.3 mijë metra katrorë.

Në faqen zyrtare thuhet se resorti do të prekë 1050 hektarë në pyll dhe 200 hektarë në det.

Resorti gjendet brenda parkut Divjakë-Karavasta.

Ende nuk dihet nëse ka marrë miratimin e qeverisë shqiptare apo nëse do cënojë hapësirën e mbrojtur të parkut.

Komentet

Leave a Reply

Top