Loading...

Ribery gjen menjëherë ekipin e ri

Ribery.jpg

Mesfushori francez, Frenk Ribery do t’i japë fund aventurës së tij te Bayerni i Mynihit, pas plot 12 vitesh me këtë ekip.

36-vjeçari, ka fituar çdo trofe të mundshëm me fanellën e Bayernit dhe tashmë fundi i tij në këtë skuadër, vjen në fund të sezonit.

Në Gjermani kanë bërë të ditur se francezi do të shkojë në Katar.

Pjesën e mbetur të karrierës, ai do e vazhdojë te skuadra e Al Sad Sport Club, ekip në të cilën luan momentalisht Ksavi, ish-mesfushori legjendar i Barcelonës.

Flitet se Ribery do të përfitojë një kontratë të majme, pa marrë shumë parasysh moshën që ka.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media