Ronaldinho vazhdon karrieren në Turqi

ronaldinho_antalyaspor_teklifine_ne_dedi_1434613595_6781.jpg

Nga e gjithe kjo maratone deklaratash dhe fjalesh nese Ronaldinho do luaje ne Turqi apo ne Brazil gjithcka do merret vesh kete fundjave.

Ronaldinho prane Antaliaspor. Eshte nje lajm qe ne fakt qarkullon prej pak kohesh por gjithcka duket se do zyrtarizohet kete jave.

Vellai dhe menaxheri i Ronaldinhos qe eshte prane fundit te karrieres se tij, ndodhet ne Antalia pasi pritet te mbylle marrveshjen per 35 vjecarin brazilian qe vazhdon te jete nje nder futbollistet me te dashur ne planet.

Duket se skuadra turke Antaliaspor nuk doli bllof por e mbajti fjalen e dhene duke u takuar me menaxherin e Ronaldinhos per detajet e fundit te kalimit ne Turqi.

Skuadra e Antaljas po kerkon te forcoje sulmin e saj me superyllin brazilian por edhe me Samuel Etto qe gjithashtu do jetë pjese e ketij ekipi .

Gjate qendrimit te tij ne Turqi menaxheri i ish yllit te Barcelones gjithashtu ka nxituar te mohoje zerat per kalimin e lojtarit tek skuadra braziliane Vasko de Gama, nga e cila vetem pak dite me pare presidenti i saj Eurico Miranda ka deklaruar se jane 90 % prane mbylljes se tratativa perfundimtare per rikthimin e futbollistit ne Brazil.

Nga e gjithe kjo maratone deklaratash dhe fjalesh nese Ronaldinho do luaje ne Turqi apo ne Brazil gjithcka do merret vesh kete fundjave.

Komentet
Loading...

Leave a Reply

Top