Loading...

Ronaldo thellon rekordin, lë shumë prapa Messin

auto_soc-messi-rondaldo-ill-b1-1296x729_1479670771-18999251479683091.jpg

Duket se Cristiano Ronaldo ka gjetur formën e dikurshme.

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, i cili nuk e nisi mirë sezonin, po i përmirëson dalëngadalë statistikat e tij.

Në ndeshjen ndaj Atletico Madrid, Cristiano Ronaldo shkëlqeu duke shënuar het’trik, ku Reali fitoi 3:0.

Ky ishte het’triku i 32’të për Ronaldon në histori të La Liga, duke thelluar distancën me Leo Messin, i cili ka shënuar deri më tani 26 het’trika në histori të Ligës spanjolle, gjashtë më pak se Ronaldo dhe renditet i dyti .

Asnjë lojtarë aktiv nuk i afrohet Ronaldos e Messit, derisa ata kanë lënë prapa legjendat si Telmo Zarra dhe Alfredo Di Stefano, të cilët gjatë karrierës së tyre kanë realizuar nga 22 het’trika.

Komentet
Top