Loading...

Rrahje masovike mes turqve dhe shqiptarëve në Gostivar

ekonomsko-1024x577-2.jpg

Dje rreth orë 13 në rrugën Zhivko Brajkovski, afër shkollës së mesme ekonomike 10-12 nxënës shqiptar të shkollave të mesme nga fshati Çegran, përderisa kanë qëndruar në picerinë Bini, rreth 40-50 nxënës turq nga e njëjta shkollë nga fshati Vrapcishtë, janë përplasur fizikisht duke i goditur me grushta dhe shqelma.

Gjatë sulmit është përdorur edhe një thikë. Plagë nga thika kanë marrë tre nxënës, dy prej të cilëve janë dërguar në Spitalin e qytetit në Gostivar, ndërsa njëri për shkak të lëndimeve serioze është dërguar në Shkup. Gjendja e tij është shumë serioze.

E gjithë kjo rrahje është bërë për një femër.Shqipmedia

Komentet
Top