Loading...

Salah sherr me Klopp, kërkon largimin nga Liverpool

mohamed-salah-liverpool_jl3v0a3h22zg1emghh0k5jb1r.jpg

Në prag të ndeshjes së kthimit mes Portos dhe Liverpoolit, një lajm i bujshëm ka ardhur nga mediat angleze, sipas të cilave sulmuesi egjiptian Muhamed Salah ka kërkuar shitjen në merkaton e verës.

Sipas raportimeve mediatike, egjiptiani ka pasur një përplasje të fortë me trajnerin Jurgen Klopp, që nuk është vënë re në fushën e lojës, por që ka trazuar ambientin në zyrat e klubit, në “Anfield Road”.

Pikërisht për shkak të raporteve jo të mira me trajnerin, Salah ka kërkuar shitjen në verë, duke menduar edhe opsionin “transfer request”, një kërkesë për shitje, që lojtarët u dërgojnë zyrtarisht klubeve të tyre.

Megjithatë drejtuesit e klubit i kanë premtuar Salah se do të bëjnë më të mirën në verë, përfshi edhe shitjen nëse do jetë e nevojshme, por në këmbim kanë kërkuar që situata të mos shpërthejë në këto momente.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media