Sanchez i njofton bashkëlojtarët për largimin

alexis-sanchez_3128755b.jpg

Sulmuesi i Arsenalit, Alexis Sanchez, e ka kërkuar largimin nga klubi në këtë verë.

Sipas asaj që shkuan Daily Mail, lojtari ka treguar bashkëlojtarëve për largimin.

Për të mbeten në garë Manchester City dhe Paris Saint-Germain.

Me e avantazhuar për kilianin mbetet skuadra angleze, por që Arsene Wenger nuk dëshiron të përforcojë një kundërshtarë direkt.

Sanchez është kthyer të martën në stërvitje pas pushimit.

Sulmuesi ishte lojtari kryesor i Arsenalit sezonin e shkuar.

Komentet
Top