Sanchez – Real Madrid, lajm i madh nga Spanja

alexis-sanchez_3128755b.jpg

Alexis Sanchez mund të rikthehet në Spanjë.

Real Madrid dhe Arsenal janë duke negociuar për një shkëmbim të mundshëm lojtarësh.

Sipas Daily Star, Arsenal është qepur pas Benzemas pas një largimi të mundshëm të Sanchezit. Por Real Madrid ka tentuar të përfitojë duke i sugjeruar një shkëmbimtopçinjve.

Klubet janë duke negociar dhe kontaktet kanë përparuar, problemi tek kampi madrilen shikohet bindja e Sanchezit i cili mund të mos pranojë Reali pasi ishte pjesë e Barcelonës. Por kiliani është i gatshëm të shkojë tek City edhe pse është një rival i Arsenalit, në këtë mënyrë mund të lërë për tu kuptuar që ai nuk mund ta ketë problem të tranferohet tek rivali i ish-ekipi të tij.

Komentet
Top