Sekreti i formës së shkëlqyer të Hamdi Salihit

salihi.jpg

Hamdi Salihi po kalon një formë të shkëlqyer me SV Viener Nojshtadt në Austri.

Me 4 gola të shënuar në 5 ndeshje, Salihi kryeson renditjen e golashënuesve të Ligës së Parë, së bashku edhe me Mojsburger të Hartbergurgt.

Ekipi i tij austriak ka arritur pesë fitore në pesë ndeshje 15 pikë të plota.

Por, cili është sekreti i formës së mirë të Salihit?

Të stërviturit fort, por dhe të ushqyerit mirë.

Hamdiu dhe ekipi SV Viener frekuenton herë pas here “Toni’s restaurant” në kryeqytetin austriak.

Sigurisht, menuja dhe gatimi është për t’u pasur zili.

Komentet
Top