Seria 7: Kjo është BMW më e fuqishme e të gjitha kohërave

1-761492520384.jpg

Kjo është BMW seria 7 më e fuqishme e të gjitha kohërave.

Bëhet fjalë për modelin M760LI Xdrive.

Makina pararojë e kompanisë nga Mynihu kushton plot 166 mijë euro.

Për herë të parë ky top-model u prezantua në Panairin e Gjenevës.

Motori V12 gjashtë litra i jep makinës 600 kuaj fuqi.

Kjo BMW kap 100 kilometra në 3.9 sekonda dhe mund të arrijë deri në 305 kilometra në orë.

Brendësia e saj është një perlë tjetër e M.

Sediljet me masazh, me funksion memorie, ndërkohë që çatia është Alcantara.

Synimi kryesor i BMW do jetë tregu kinez.

Komentet
Top