Loading...

Shpërthen James

LeBron_James_Cleveland_Cavaliers_New_Wallpaper.png

Një LeBron James stratosferik i dha fitoren e me rezultat 119:114 Cleveland Cavaliers ndaj Indiana Pacers në serinë e përballja Play Off në NBA në baskeetboll, me kampionët në fuqi të NBA që janë vetëm një fitore larg kualifikimit. Ylli i Cavaliers realizoi 41 pikë, dha 12 assiste dhe kontrolloi 13 topa poshtë duke qenë i papërmbajtshëm në Bankers Life Fieldhouse të Indianapolisit. Një humbje e cuditshme kjo për Pacers që në fund të pjesës së parë kryesonin me 25 pikë diferencë 74:49.

Mirëpo në pjesën e dytë vendasit arritëm të shënon vetëm 40 pikë, me Cavaliers që fituan me një përmbysje të pazakontë falë mbretit James, i cili realizoi 28 pikë vetëm në gjysmën e dytë të lojës. 36 pikë, 9 asiste dhe 15 rikuperimet e Paul George nuk e ndihmuan Indianën të shënone fitoren e parë në Play Off ndaj Cavaliers

Komentet
Top