Loading...

Shqipëri – Maqedoni do të luhet në “Loro Boriçi”

Loro-Borici1.jpg

“Loro Boriçi” do të jetë stadiumi ku do të zhvillohet takimi i Kombëtares së Shqipërisë përballë asaj maqedonase në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror 2018 në Rusi . Sipas portalit “ekipa”, Federata e Futbollit e Shqipërisë ka vendosur që përfaqësuesja e tyre në xhiron e parë të jetë nikoqir i Maqedonisë në stadiumin “Lloro Boriçi”, i cili për momentin po rikonstruohet, dhe pikërisht për këtë ndeshje do të lëshohet në përdorim, teksa i njëjti ka kapacitet prej 20.000 ulëse. Derisa, nga FIFA është caktuar që ky duel të luhet në ora 20.45, por është lënë e hapur mundësia për ndonjë ndryshim eventual.

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media