Loading...

Stejt Departamenti i shqetësuar thellë me vendimin e presidentit Ivanov

auto_state-department1430546209.jpg

Nga Zyra e zëvendës-sekretarit shtetëror të SHBA-ve dhe zëdhënës Xhon Kirbi, i bëjnë apel presidenti të Maqedonisë që ta rishqyrtjë vendimin e tij për abolicion të personave që janë nën hetim, ka njoftuar “Zëri i Amerikës”, transmeton “Lajm”.

“SHBA-të janë thellë të shqetësuar me vendimin e presidentit të Maqedonisë Gjorgji Ivanov për abolicion të personave, lëndët e të cilëve janë nën hetime, e që kanë të bëjnë me skandalin e përgjimeve. Nëse ky vendim do të iplementohet, kjo do të thotë mbrojtje e përfaqësuesave zyrtarë të korruptuar, si dhe heqje dorë nga drejtësia ë Maqedoni”, huhet ndër të tjera në kumtesën e Stejt Departamentit Amerikan.

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media