Loading...

Tahiraj: Hajduku i Splitit, një hap i madh në karrierë

Hajduku-i-Splitit-një-hap-i-madh-në-karrierë-660x330.jpg

Ka nënshkruar një kontratë 3-vjeçare me Hajdukun e Splitit dhe Françesko Tahiraj nuk e ka fshehur kënaqësinë për këtë hap të madh përpara në karrierë në çdo intervistë që ka dhënë.

Pritshmëritë e 22-vjeçarit me gjiganden e futbollit kroat janë të mëdha dhe, duke folur për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar të dielën në mëngjes para nisjes për në Turqi, ku Hajduku po zhvillon fazën dimërore, vlonjati ka theksuar se nuk trembet aspak nga kjo aventurë. Për sulmuesin e krahut, kalimi tek Hajduku është një hap në drejtimin e duhur në karrierën e tij të re.

Françesko Tahiraj e mbylli gjysmën e sezonit në kampionatin slloven me Aluminijin si një nga shënuesit më të mirë, me gola.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media