Loading...

Tani edhe lojtari i akademisë luan para James Rodriguez

auto_mariano_1480889716-63123511480892363.jpg

Sipas mediave spanjolle, mesfushori i “Los Blancos”, James Rodriguez, do t’i thotë lamtumirë Real Madridit, kjo mund të ndodh gjatë afatit kalimtar të janarit,

Largimi i tij është i paevitueshëm pasi edhe përkundër se Real Madridit i munguan shumë lojtarë ndaj Barcelonës, ai nuk startoi. Përveç që nuk startoi, James nuk hyri as si zëvendësues.

Tashmë është e qartë që Zinedine Zidane e ka humbur krejtësisht besimin në të pasi në “Camp Nou” inkuadroi në pjesën e dytë lojtarë të rinj si Marco Asensio dhe Mariano, duke lënë James Rodriguezin në stol.

Kështu, mediat spanjolle shkruajnë se shpëtimi i vetëm i James, është largimi nga “Santiago Bernabeu”, gjë që mund të ndodh gjatë janarit ose verës së vitit 2017.

Për lojtarin interesohen Manchester United, Chelsea, Inter dhe Juventus.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media