Të famshëm nudo në një shtrat – FOTO

0a-52.jpg

Kanye West është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes dhe këtë e ka bërë duke postuar videoklipin e këngës së tij të re, “Famous” nga albumi “The Life of Pablo”.

Të famshëm nudo në një shtrat të vetëm. Kanye West ndodhet në qendër së bashku me bashkëshorten e tij Kim Kardashian, ndërsa në anën tjetër i qëndron pranë Taylor Swift. Në këtë shtrat gjigant nuk mundojnë as Rose, Ray J, madje edhe kandidati për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Kanye pretendon se personazhet janë të vërtetë dhe kanë marrë pjesë në xhirimet e videklipit, megjithatë kjo nuk është e sigurt.

Video është publikuar fillimisht në një event të organizuar nga Kanye, ku nuk mungonin personazhe të famshëm të botës së showbiz, sigurisht edhe familja Kardashian.

0b

0c

0d

0e

0f

0g

0h

0j

Komentet
Loading...

0 thoughts on “Të famshëm nudo në një shtrat – FOTO”

 1. tetova1 says:

  baba mondi ty be zotri pahe meshum lesh ne tru se sa ne mjekren tende qe sa muaj nuk e ke lare!.

 2. tanusha legjendare says:

  te ne vetum romet jan bektashi

 3. Sabri Selmani says:

  Figura reale e Skënderbeut

  Nisma
  zyrtare për ta rishkruar historinë e kombit tonë në bazë të
  dokumenteve si edhe fakteve, është qartë se nuk kishte se si në
  përgjithësi të mos ngjallte interes të madh. Kjo, në parim. Mirëpo mbas
  çdo rrethane dhe nisme të tillë, janë aq të shumta dhe të ndryshme
  pengesat sa që dendur ato mbeten vetëm nisma. Po shpresat që ato
  ngjallin ndër njerëz? Ato mbeten veç ëndrra të parealizuara.

  Unë kam futur Skënderbeun
  si një Anti-shqiptar në rastësinë e disa politikave të asaj kohe.
  Kjo ka ndodhur sepse ka fakte historike ( Skenderbeu masakroi
  shqiptarët myslimanë në fshatrat e Krujës me të ardhur nga Turqia),
  dhe ky rast e bën Skënderbeun Anti-shqiptar.

  Por me anti shqiptar tregohet Kadareja kur thotë: Minarja e
  Xhamisë se Hetem Beut ne mes te Tiranes është një shkop i Turkut
  ngulur ne prapanicën e shqiptarit.

  Skënderbeu nuk ishte luftëtar i vërtetë për liri kundër të gjithë
  pushtuesve, por përkundrazi, ishte i prirë për bashkëpunim me
  pushtuesit më të rrezikshëm, pushtuesit sllavë, kundër një pushtuesi
  tjetër – pushtuesit osman.

  Ishte i varur plotësisht prej Vatikanit dhe i shërbente këtij vendi me besnikëri.

  Skënderbeu mund të interpretohet si udhëheqës shqiptar që përuroi
  fillimin e luftërave fetare ndërmjet shqiptarëve. Kështu mund të
  interpretohet sjellja e tij ndaj besimeve të tjera fetare në Shqipëri
  pas kthimit në Krujë, kur kërkoi nga kolonistët dhe të konvertuarit
  në myslimanë të zgjedhin ndërmjet kristianizmit e vdekjes dhe të
  gjithë ata që nuk pranuan të braktisin islamin i masakroi. Masakra
  masive si këto nuk janë kryer gjatë gjithë periudhës së sundimit
  osman dhe përgjithësisht kjo sjellje e Skënderbeut nuk u pasua nga
  udhëheqës të tjerë (ndoshta me përjashtim të Pjetër Bogdanit dhe
  ndonjë rasti tjetër të rrallë)e nuk u shndërrua në traditë tek
  shqiptarët. Përkundrazi, traditë u bë toleranca fetare që është një
  përvojë dhe karakteristikë tipike e shqiptareve.[b]Por në qoftë se do
  të ishte vazhduar qëndrimi i Skënderbeut, atëherë atij do t’i
  takonte merita e themeluesit të intolerancës dhe luftërave fetare
  ndërmjet shqiptarëve.

  Mendoi se më i vlefshëm se çdo figurë e kombit shqiptar është vetë
  kombi shqiptar, se interesat e tij nuk duhen dëmtuar për hir të
  asnjë figure kombëtare, se sado e madhe të jetë një figurë historike,
  gabimet e saj nuk duhen vazhduar në qoftë se janë të dëmshme për
  kombin me arsyetimin se “duhen ruajtur figurat” dhe se figurat duhen
  ruajtur për çka kanë vepruar

  drejtë.

  Secilit i bie barra të vendosë vetë, nëse më i rëndësishëm është
  kombi dhe populli shqiptar apo “pastërtia” folklorike e figurave
  historike.

  Shtrohet pyetja: a mund të quhet një popull i ditur kur
  “pastërtia” folklorike e figurave historike është më i rëndësishëm se
  sa kombi dhe populli shqiptar?

  Historia dhe historiografia shqiptare dominohet nga elementi joshqiptar, kryesisht vlleh-ortodoks, grek dhe sllav.

  Mendoj se do te vij koha kur do te shkruhet historia reale e
  kombit shqiptar dhe kur do te dalin ne sipërfaqe figurat reale të
  kombit shqiptar të cilat tani për tani gjenden te varrosura nën
  sipërfaqen e tokës shqiptare.

  Për të mësuar historinë e popullit tonë, sot lexuesi shfrytëzon
  literaturë të huaj, gjegjësisht serbe apo greke, çka është vërtet
  brengosëse. Nevoja për flakjen e teksteve filo-serbe nga bankat e
  shqiptarëve, s’ka dyshim që është diçka e domosdoshme dhe e
  pashmangshme. Sot, në kohën e lirisë së fjalës, pas shkëputjes nga
  sistemi sllavo-komunist – sistem i instaluar nga serbet në Shqipërinë
  tonë – shqiptarët s’kanë kurrfarë arsye të mendojë akoma si Enveri,
  shërbëtori besnik i marksizëm-leninizmit, i cili u nguliti shqiptarëve
  përmes dhunës dhe mekanizmit të shpëlarjes së trurit idenë se këta
  shpëtuan e dolën fitimtarë në kohën kur u shkëputën nga Perandoria
  Osmane, e cila punoi për disa shekuj duke u mbështetur në parimet e
  Sheriat (Sistemin e Zotit).

  Enveri mendonte kështu dhe impononte të njëjtin mendim, sepse ish i
  ngarkuar me këtë mision nga serbet, të cilët vetëm atëherë (1912),
  kur shqiptarët u ndanë nga Perandoria Osmane, pushtuan tokat e
  shqiptarëve, çka nuk patën mundësi që ta bënin më herët, në kohën kur
  aleati i shqiptarëve ishte Perandoria Osmane, pjesë përbërëse e të
  cilit qe edhe Shqipëria. Madje, nuk mbeti me kaq, ai (përhapësi i
  ideve komuniste) vazhdoi me të njëjtën egërsi kundër shqiptarëve, e
  sidomos ndaj atyre myslimanë, njëlloj siç kishin vepruar punëdhënësit
  e tij(6) dekada më parë. Prandaj, lipset thënë që në fillim se
  antishqiptarizmi i krijuar nga një kryetradhtar s’mund të merret
  parasysh, dhe e njëjta gjë vlen edhe përsa i përket historiografisë në
  lidhje me historinë e popullit tonë, krenaria e të cilit u ngrit në
  kohën kur ishte mik e akraba me perandorinë më të fortë të kohës.

  E ngushtojmë tashti rrethin e konsideratave. Sërishmi në parim, tek
  flitet për një rishikim të historisë së shkruar e cila veçanërisht
  gjatë periudhës së diktaturës u deformua, u cungua dhe u shfytyrua
  lidhur me njërën anë kurse u fry me të dhëna fare të pavërteta nga ana
  tjetër, si edhe u bë ushqim shkollor për breza të tërë, është fare e
  qartë se barra duhej t’u binte mbi supe historianëve që me
  vullnetin dhe ndershmërinë më të madhe të përballoheshin me këtë
  detyrë nderi kombëtar dhe punën ta çonin përpara.

  Mirëpo realiteti i hidhur krejt ndryshe qëndron! Por si …???

 4. Vali says:

  Tetova1 me i hi ka kari da shofish sa lesh ka,a taj e kije qif leshin da thom ta zije ta cifsha selakin e mutit

 5. tetova1 says:

  vali ku eshte problemi jote??.
  mesohu te bejsh dialog pa shamje,por gjuha e kaurit te ka mbete ne krye si keti mondi qe ka shit mjekren vatikanit!.
  p.s. jo selak por katundar ose fshatar ose bujke por jo selak se eshte gjuh e shkaut!.

 6. Vali says:

  O tetova1.faqjen tende mos bene komente se nuk gjan ku hash buk ta cesish karin ta kesh parasysh,gjithe fete jane te shqiptaris mos hakat te perbuzish se nuk eshte e majr ki muhabet

 7. shkupi says:

  Flm per kete koment me nivel..BRAVO!kete ta them sinqerisht!

 8. tetova1 says:

  zotri lexo edhe nje here ketu nuk behet per fen e bekteshive se per ata kam respekt por punohet per komentin e tij(baba mondit) qe eshte ne baze te renave e historikisht e gabuar dhe me e keqja se aj si deshmij mer kurse thenien e papes gjon pali 2!.vali para se te perdorish fjal si “karin” e do gjeja tjera duhet te mendohesh se ketu jan faqe te hapura e mundet edhe femije e motrat tona te lexojn e nuk i ka hije!.pra nuk punohet per fen e mondit por per fjalet e tij,dhe par ate shkruajta se ka meshum lesh (jo ate leshe qe mendon tij) ne tru se sa ne mjeker!.pershendetje.

 9. Vali says:

  Tetova1.kerkoj falje per fjalorin kije plotesisht te drejte, te kam keckuptu,po e kisha se nuk duhet ti perbuzim fet shkaku se ne shume shpejt kohe jemi bo Muslimana parardhsit tone kajn qene me fe te tjera,besoj se baba Mondi eshte ni njer i mire qe neve si fe Islame na perkrahen,tfala

 10. tetova1 says:

  pershendetje vali dhe kalofsh mire!.

Leave a Reply

Top