Loading...

Telefoni Huawei Honor 6 Plus i gatshëm për tregun evropianë

06.jpg

Javë më parë kompania për prodhimin e telefonave Huawei, lansoi telefonin Honor 6 Plus dhe paralajmëroi se pajisja e re nuk do të shitet në tregun evropian, por kompania i ka ndërruar planet.

Telefoni i ri do të jetë i gatshëm për konsumatorët evropianë dhe botërorë, pasi Huawei ka vendosur ta shesë atë jashtë Kinës. Modeli me 16 gigabajt memorie të brendshme do të kushtojë 399 dollarë, megjithëse ofrohet vetëm modeli me ngjyrë të bardhë.

Specifikat tjera të telefonit Honor 6 Plus janë ekrani 5.5-inç me 1080 pixels, procesorin orta-core Kirin 925 dhe 3 gigabajt RAM memorie. Telefoni do të funksionojë me sistemin operativ Android 4.4.4 KitKat dhe kamerën kryesore prej 8 megapixel.

Komentet

Leave a Reply

Top