Loading...

Tensionohet protesta edhe në Manastir – FOTO

protesta-manastir-640x853.jpg

Në qytetin e Manastirit tensionet janë përshkallëzuar, pasi që protestuesit kanë nisur të thyejnë xhamat e komunës. Dhjetëra protestuesit kanë tejkaluar barrikadat policore dhe kanë nisur të sulmojnë objektin komunal. Korrespodenti ynë në Manastir njofton se situata është e tensionuar dhe se policia po tenton që të largojë protestuesit para objektit komunal.

Protesta filloi në ora 19.00 para sheshit Magnolija, ndërsa më pas u vazhdua drejt objektit të komunës. Këto protesta në Manastir janë në ditën e tretë, pas vendimit për falje të shpallur nga Ivanov, por edhe pasi që Prokuroria Speciale shpalli dosjen kriminale për kryetarin e komunës lidhur me transportin e nxënësve dhe tenderët e manipuluar.

13014992_10208125032155112_262092292_n 13020234_10208125017034734_1433345957_n 13023200_10208125017594748_1666631870_n 13023603_10208125026154962_1366149925_n 13023603_10208125026154962_1366149925_n (1) 13020234_10208125017034734_1433345957_n (1) 13020103_10208125017994758_1274614266_n-1-700x525

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media