Loading...

Tetovari mashtroi të riun nga Dibra për vizë në Gjermani!

policia1-700x380.jpg

Në stacionin e policisë në Dibër E.M.(24) nga Dibra, ka paraqitur rastin e mashtrimit nga ana e E.K.(29) me vendbanim në fshatin Bogovinje të Tetovës.

E.M. sqaroi se para një viti ka rënë në kontakt me E.K. dhe tre herë i ka dhënë para me vlerë prej 32,500 denarë me qëllim që të sigurojë vize për Gjermani, por pas pagesës ai nuk ka marrë vizën, kurse i akuzuari nuk është paraqitur në telefon edhe pse e ka kërkuar disa herë E.M.

Për momentin janë duke u marrë masa për zbardhje të rastit.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media