Loading...

Tetovë: Anulohet ceremonia për Ramën dhe Thaçin

Edi-Rama-HashimThaci-620x465-620x380.jpg

Universiteti Shtetëror i Tetovës ka njoftuar se shtyrja e ceremonisë do të bëhet për një afat të pacaktuar.

Njoftimi i Universitetit Shtetëror të Tetovës:

“Të nderuar, Për shkak të rrethanave të krijuara në vendin tonë, ceremonia e ndarjes së titullit Doctor Honoris Causa për kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, z. Edi Rama dhe zëvendëskryeministrin e Republikës së Kosovës, z. Hashim Thaçi, shtyhet për një afat të pacaktuar kohor në të ardhmen. Për organizimin e ceremonisë së lartpërmendur, Universiteti Shtetëror i Tetovës do t’ju njoftojë paraprakisht”, thuhet në deklaratën e Universitetit Shtetëror te Tetovës”./Shqipmedia

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media