Loading...

Teuta Arifi takon kryeparlamentarin shqiptar Gramoz Ruçi

42194199_2453122951395243_4694116250542931968_n.jpg

Takim me Kryetarin e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë z.Gramoz Ruçi Ishte një nderë i veçant që në vazhdën e takimeve sot të takoj Kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë z.Gramoz Ruçi. E informova reth zhvillimeve politike në vend, me theks të veçant për referendumin e 30 shtatorit. Falenderova Kryetarin e Kuvendit për kujdesin e veçant që kanë treguar autoritetet shqiptare gjatë gjithë kohës. Shqipëria si anëtare e NATO-s ka mbështetur fuqimisht marrëveshjen e Prespës. Bashkërisht u dakorduam që përmbyllja e problemit disa dekadësh me Republikën Greke i shërben jo vetëm integrimeve euro-atlantike, por edhe stabilitetit rajonal dhe prosperitetit të gjithë rajonit të Ballkanit Perendimorë Bashkë në BE!

 

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media