Loading...

Teuta Arifi takon në Tiranë edhe Lulzim Bashën

42301753_2453483961359142_8894030066242027520_n.jpg

Në vazhdën e takimeve, sot në selinë e Partisë Demokratike kryetarja e komunës së Tetovës takoi kryetarin e subjektit Lulzim Basha.

Në takim u diskutua reth sfidave që na presin si dy vende partnere në rajon.

Në vëmendje të veçant sigurisht që ishte referendumi i “30 Shtatorit një sfidë e cila do të hap horizonte të reja për sa i takon rrugëtimit euro-atlantik të vendit tonë.

Teuta Arifi falenderoi z.Basha për mbështetjen e dhënë, e cila është tejet progresive në kuptimin që kemi për të ardhmen e vendeve tona.

Një rajon i integruar në aleancën më të fuqishme ushtarake siç është NATO dhe në strukturën më të fuqishme ekonomike siç është BE, garanton jo vetëm mirqenie dhe stabilitet, por edhe ardhmëri të sigurtë për gjeneratat e reja.

Bashkë në BE!

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media