Loading...

Thierry Henry i jep fund karrierës

02.png

Sulmuesi i madh francez, Thierry Henry ka vendosur t’i jap fund karrierës së tij të bujshme.

Ish ylli i Arsenalit, se fundmi ishte pjesë e klubit amerikan, Red Bulls New York përmes profilit të tij ka konfirmuar pensionimin. Henry tani e tutje do të jetë ekspert i ‘Sky Sport’.

“Pas 20 viteve lojë unë kam vendosur të dal në pension nga futbolli profesionist. Ky ka qenë një udhëtim i jashtëzakonshëm dhe unë do të doja të falënderoj të gjithë tifozët, dhe ekipit ku kam luajtur si: AS Monako, Juventus, Arsenal, Barcelona, Red Bulls Neë York dhe natyrisht Ekipi Kombëtar francez”, ka shkruar Henry.

“Tani është koha për një rrugë të ndryshme të karrierës dhe unë jam i kënaqur të them se unë do të kthehem në Londër për tu bashkuar me ‘Sky Sports’. Shpresojmë se unë do të ndajnë disa nga njohuritë e dhe përvojat që kam mësuar gjatë viteve si lojtar”, ka theksuar francezi, i cili ka shtuar se ka pasur përvoja dhe kujtime të mrekullueshme si lojtar.

Komentet

Leave a Reply

Top