Loading...

“Treshi” – Si u themelua Prokuroria Speciale Publike e Maqedonisë – Pjesa e parë e dokumentarit VIDEO

fatime-katica-lence.jpg

Tre Prokuroret Speciale u shfaqën në periudhën më të rëndë për Maqedoninë. Populli shpëtimin e shihte te tre femrat të cilat trimërisht u futën në betejen me krimin që kishte kapur institucionet e Maqedonisë.

Si arritën deri te Prokuroria Speciale Publke, tre prokuroret Fatime Fetai, Katica Janeva dhe Lence Ristoska? Cka ndohi larg syve të opinionit publik në kohën kur filloj themelimi i Prokurorisë Speciale Publike, si nisi e gjitha dhe si reaguan të afërmit e Fatimes, Katicës dhe Lençes?

Pjesa e parë e dokumentarit nga A1on:

Komentet
Top