UEFA dënon Vardarin 55 mijë euro, për lojën në Strumicë kundër Malmö

19-200.jpg

UEFA ka dënuar Vardarin me 55 mijë euro për organizim të dobët të ndeshjes së turit të dytë eliminatorë të Ligës së kampionëve ndaj Malmos, që u luajt në stadiumin “Mladost” në Strumicë.

Vardari është dënuar për shkak të hedhjes së mjeteve të ndryshme në terren, sjelljen jo korrekte të publikut, bllokimin e tribunave si dhe ndezjen e fishekzjarrëve dhe hedhjen e tyre në terren.

Komentet
Top