Valverde me deklaratë të papritur pas fitores në El Clasico

auto_valverde-12-780x4391501153963.jpg

Ernesto Valverde është shprehur i kënaqur pas fitores ndaj Real Madridit.

Ai ka thënë fjalë të mëdha edhe për Leo Messin dhe Neymarin.

“Ishte një ditë e vështirë për shkak të temperaturave. Mendoj që kemi bnërë mirë. Shënuam dhe patëm shumë raste tjera. Iu kemi dhënë raste, por kemi krijuar shumë mundësi për të zgjeruar rezultatin”, deklaroi Valverde.

“Messi? Sot e kam parë nivelin e tij të jashtëzakonshëm. Ai është i papërmbajtshëm”.

“Neymar? Unë nuk mund të flas për të ardhmen e tij. Tani për tani ai është këtu. Jam shumë i kënaqur me të”, shtoi ai.

Komentet
Top