Vendoset kalendari, nuk do ta besoni orarin e derbit Inter-Milan

auto_milan-inter-streaming-formazioni-titolari-e-pronostici1479628504.jpg

Pak minuta më parë Federata Italiane e Futbollit ka zyrtarizuar ndeshjet e javës së ardhshme ku ajo që bie në sy është orari i pazakontë i derbit mes Interit dhe Milanit.

Ndeshja mes Interit dhe Milanit do të zhvillohet në më 15 prill në orën 12:30, një orar jo i zakonshëm për një derbi, shkruan “Calciomercato.com”.

Kalendari i plotë:

Kalendari i plotë:

Java e 30-të:

E shtunë, prill 1, 2017 18:00 SASSUOLO – Lazio

E shtunë, prill 1, 2017 20:45 ROME – Empoli

E shtunë, prill 2, 2017 00:30 Torino – Udinese

E shtunë, prill 2, 2017 20:45 NAPOLI – JUVENTUS

E hënë, 3 prill, 2017 20:45 Inter – Sampdoria

 

Java e 31-të

E shtunë, prill 8, 2017 15:00 Empoli – Pescara (^)

E shtunë, prill 8, 2017 në 18.00 Atalanta – SASSUOLO

E shtunë, prill 8, 2017 20:45 JUVENTUS – CHIEVOVERONA

E diel, 9 prill, 2017 12:30 Sampdoria – Fiorentina

E diel, 9 prill, 2017 20:45 Lazio – NAPOLI

 

Java e 32-të

E shtunë, 15 prill, 2017 12:30 INTER – MILAN

E shtunë, 15 prill, 2017 18:00 SASSUOLO – Sampdoria

E shtunë, 15 prill, 2017 20:45 NAPOLI – Udinese

E diel, 16 prill 2017 20:45 ROME – ATALANTA

 

Java e 33-të:

E shtunë, 22 prill, 2017 në 18.00 Atalanta – BOLOGNA

E shtunë, 22 prill, 2017 20:45 FIORENTINA – INTER

E diel, 23 prill, 2017 00:30 SASSUOLO – NAPOLI

E diel, 23 prill, 2017 20:45 JUVENTUS – GENOA

E hënë, 24 prill, 2017 20:45 Pescara – ROME

Komentet
Top