Loading...

Vetëvendosja sulmon me “vezë” kryeministrin Rama – VIDEO

edi-rama-makine.jpg

Kryeministri Edi Rama është qëlluar me vezë teksa dilte nga Universiteti i Shkencave Sociale.

6 persona janë shoqëruar në komisariatin nr.2 lidhur me këtë incident.

Zona është rrethuar me shirita nga policia, e cila ka nisur hetimet, raporton Opinion.

Nga burimet në vendngjarje mesojne se veza ka rënë mbi makinën e kryeministrit.

​Disa nga studentët që qëlluan me vezë në drejtim të makinës së kryeministrit shqiptar Edi Rama, vinin nga Kosova. Këta të rijnë protestonin kundër ligjit për arsimin e lartë.

Tre të rinjtë nga Kosova janë aktivistë të njohur të Lëvizjes Vetëvendosje. Ata janë Durim Jasharaj, Dardan Konjufca dhe Valton Marku.

Tre kosovaret së bashku me koleget e tyre nga Shqipëria po mbahen në arrest nga autoritetet shqiptare.

12072659-10153276656470318-5459859174252086995-n 11745631-10203961041700223-3380094289548675244-n 1013786-10201257912588014-605384907-n

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media