Loading...

VIDEO/ Momenti kur ushtarakët turq dorëzohen pas grushtit të shtetit

thumbs_b_c_5d2afccafd476e7ebf467ce041e37dd9.jpg

Dështimi i tentativës për grusht shteti në Turqi, bashkë me bilancin e madh të viktimave po shoqërohet me arrestime në masë. Në këtë video duket momenti kur ushtarakët dorëzohen.
Shefi i policisë Celalettin Lekesiz thotë se 16 pjesëmarrësit në grusht shteti janë vrarë, 250 janë arrestuar.
Ndërkohë, raportohet se 5 gjeneralë dhe 29 kolonelë janë shkarkuar nga postet e tyre ushtarake.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media