Loading...

VIDEO/ Shqiptari sfidon djalin e Shumaherit në garat e F4

zendeli6.jpg

Piloti i talentuar shqiptar, Lirim Zendeli ka fituar një vend në podiumin e garës së Formula 4 duke lënë pas djalin e legjendës Michael Shumacher.

Zendeli është vetëm 16 vjeç dhe garon për flamurin e Gjermanisë. Ky është viti i tij i parë në Formula 4, ku sipas të gjitha gjasave, ai pritet të jetë një kampion i ardhshëm në sportin e automobilizmit.

Garën e plotë ku Zendeli zuri vendin e dytë, mund ta shikoni në videon e mëposhtme:

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media