VMRO-DPMNE mund të restartojë njësitin paramilitar “Lavovi”?!

lavovi-640x427.jpg

Aktori Toni Mihajllovski i ka zbuluar Janko Burekut në emisionin e tij se VMRO-DPMNE mund të restartojë njësitin paramilitar “Lavovi” (Luanët), që siç shkruan dokazm dhe portali maktel, është e përbërë nga aktivistë të kësaj partie. Ky njësit u formua në vitin 2001 gjatë përleshjeve me UÇK-në. Por që pas luftës është demobilizuar me shumë probleme.(dokazm)

Komentet
Top